Skočiť na hlavný obsah

Absolvoval(a) som prihlásenie na portáli na správu používateľského účtu, ale nedokážem sa prihlásiť do MAIS (Zimbra2). Ako mám postupovať?

Nasledujúci postup Vám pomôže zistiť príčinu problému. Postupujte vylučovacím spôsobom, až kým nenájdete krok, ktorý zodpovedá Vašej situácii. Ak ste sa už aspoň raz úspešne prihlásili do systému MAIS (Zimbra2) začnite až krokom č. 4.

Dôležité upozornenie: Dôkladne vykonajte jednotlivé kroky a nepíšte na idm [at] truni.sk zbytočné požiadavky!!! Požiadavka je oprávnená, iba ak nastala situácia popísaná v kroku č. 5 alebo 8.

1. Zmenili ste si inicializačné heslo podľa návodu (videonávodu Zmena hesla)?
2. Zadali ste odpovede na všetky kontrolné otázky  podľa návodu ( videonávodu Kontrolné otázky)?
3. Zadali ste všetky povinné kontaktné údaje podľa návodu (videonávodu Kontaktné údaje)?

  • u študenta - súkromná e-mailová adresa a mobilný telefón (iba číslice s predvoľbou  operátora bez úvodnej nuly a medzier napr. 904551231)
  • u zamestnanca - súkromná e-mailová adresa a telefón do zamestnania (iba číslice s mestskou predvoľbou bez úvodnej nuly a medzier napr. 335939111).

4. Prihlasujete sa do systému MAIS (Mail365) vaším TUID (vyhľadanie TUID) a heslom zmeneným na portáli pre správu používateľského účtu? Overte si, či máte správne nastavený jazyk na klávesnici (časté preklepy sú y a z). Skúste napísať svoje heslo v nejakom textovom editore (napr. Notepade) a skopírovať ho. Dajte si pozor, aby ste omylom neskopírovali medzeru na konci riadku.

5. Prihlásite sa uvedenými prihlasovacími údajmi do portálu pre správu používateľského účtu? Ak áno, pošlite nám Vaše heslo (idm [at] truni.sk), Váš prípad preveríme.

6. Ak nenastala situácia popísaná v bode 5., zadávate nesprávne heslo. Použite funkciu Obnova hesla. Postupujte podľa návodu alebo videonávodu Obnova hesla.

7. Zabudli ste odpoveď na kontrolnú otázku? (odpovede musia presne zodpovedať zadaným - veľké, malé písmená, diakritika). Použite tento postup.

8. Zabudli ste odpovede na všetky otázky? Použite tento postup.