Skočiť na hlavný obsah

Pre budúcich študentov: Naštartuj sa v malom Cambridge

tvoja veľká budúcnosť sa začína v malom cambridge na trnavskej univerzite

Trnavská univerzita je kvalitná, moderná a atraktívna univerzita s tradíciou nadväzujúcou na historickú Universitas Tyrnaviensis, ktorá bola založená v roku 1635. Záleží nám na úrovni vzdelania našich študentov, preto sa u nás stretnete s férovým prístupom, priateľskými pedagógmi a s vyučovaním prepojeným na potrebnú prax.

Uchádzačom ponúkame bakalárske, magisterské a doktorandské študijné programy v oblasti filozofických, spoločenských a humanitných vied, pedagogiky, práva, zdravotníctva a teológie. Na našich fakultách sa v súčasnosti vzdeláva viac ako 5 300 študentov a v novodobej histórii získalo u nás vysokoškolské vzdelanie viac ako 33-tisíc úspešných absolventov. Navyše, až 78 % našich absolventov sa uplatňuje vo svojom odbore.

Sme víťazom Národnej ceny za kvalitu a od roku 2019 sme oprávnení používať označenie „výskumná univerzita“. A ako čerešničku na torte ti povieme aj to, že medzinárodné hodnotenie U-Multirank našu univerzitu umiestnilo na tretie miesto vysokých škôl na Slovensku. Podľa aktuálnej študentskej ankety je až 85% našich absolventov spokojných s výberom študijného programu na Trnavskej univerzite.

TOP dôvody, prečo študovať u nás:

✅ O študijnej záťaži rozhoduješ ty. Obsah štúdia si môžeš upraviť podľa svojich vlastných záujmov.

✅ Svoj študijný plán môžeš doplniť alebo rozšíriť o širokú škálu tých najkvalitnejších výberových predmetov.

✅ Vyberieš si z množstva medzinárodných vzdelávacích, výskumných a mobilitných programov.

✅ Nájdeš u nás moderné vzdelávacie a výskumné priestory aj knižnicu.

✅ Vzdelávať sa budeš pod vedením medzinárodne významných vysokoškolských profesorov a vedcov.

✅ Zabavíš sa s priateľmi aj mimo školy, a to pri voľnočasových aktivitách z oblasti kultúry, športu a spoločenského života.

✅ Môžeš sa ubytovať v našom novovybudovanom študentskom domove a vďaka programu Erasmus+ máš možnosť absolvovať časť štúdia aj v zahraničí.

Ako vyzerá študentský život v Trnave?

Na našej univerzite vytvárame študentom priestor na aktívne zapájanie sa do procesov zabezpečovania a zlepšovania kvality vzdelávania. Univerzitný život je u nás bohatý na kultúrne akcie a športové aktivity, medzi ktoré patria tie najobľúbenejšie – športový deň, univerzitný ples, imatrikulácie a študentské beánie. Trnavská univerzita si v rámci rozvoja športu prenajíma viaceré telocvične, plavárne a iné športové plochy. Stačí si len vybrať. Študenti majú taktiež možnosť stať sa členmi Študentskej rady a rozvíjať svoje talenty v mnohých oblastiach, z ktorých vyberáme napríklad:  spevácky zbor, univerzitnú kapelu, redakciu časopisu Universitas Tyrnaviensis či Univerzitné pastoračné centrum.

"Na Trnavskej univerzite som nadmieru spokojná úplne so všetkým a nikdy by som nemenila. Nielen profesori, ale aj páni vrátnici, pani bufetárka a panie na študijnom oddelení sú vždy pripravení nám pomôcť. Všetci sú priateľskí a pristupujú k nám s maximálnou profesionalitou. Podľa môjho skromného názoru si dovolím povedať, že u nás panuje taká príjemná rodinná atmosféra." (Nicole Makóová)  

 

Nenašli ste, čo ste hľadali? pr [at] truni.sk (Napíšte nám a radi vám poradíme!)

prihlás sa na truni

Trnavskú univerzitu môžeš sledovať aj na sociálnych sieťach. Ďakujeme!

 https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/facebook201.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/insta.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/linkedin.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/twitter.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/youtube.png