Skočiť na hlavný obsah

Florbal

Florbalový tím Trnavskej univerzity

Nový a čoraz populárnejší šport florbal zapustil korene aj na Trnavskej univerzite. Vďaka aktívnej skupinke nadšencov a s podporou prorekora pre vzdelávanie a starostlivosť o študentov doc. ThDr. Andreja Filipeka, SJ, PhD. vznikol florballový tím FT Trnavská univerzita. Bohužiaľ, finančné možnosti tímu neumožňujú účasť v celoslovenskej súťaži. Napriek tomu naši študenti, prevažne z Filozofickej fakulty trénujú a absolvujú príležitostné súboje s účastníkmi celoslovenskej ligy. Pod vedením Emila Šatana florbalový tím reprezentoval univerzitu na viacerých turnajoch. V roku 2008 vybojoval Pohár rektora Trnavskej univerzity.

Rok 2015

Novým koordinátorom aktivít FT Trnavská univerzita sa stal študent Právnickej fakulty TU Milan Javorek (milan.javorek [at] tvu.sk). Vo funkcii manažéra nahradil Michala Pavlovčíka, ktorému patrí poďakovanie za trojročnú prácu pre florbalový tím.

Rok 2010

V roku osláv 375.výročia sa uskutočnil 4. ročník florbalového turnaja v rámci Športových dní TU 2010, na ktorom sa zúčastnilo 6 tímov. TU v Trnave reprezentovali dva florbalové výbery, ktoré obsadili 3. a 4.miesto.


Rok 2009

V roku 2009 viacerí aktívni hráči FT ukončili štúdium na Trnavskej univerzite, takže vznikla akútna potreba doplniť tím - výzva pre nových hráčov. Novým koordinátorom aktivít FT Trnavská univerzita sa stal študent 2.ročníka Filozofickej fakulty Maroš Černák. Vystriedal vo funkcii Miroslava Džupina, ktorému patrí poďakovanie za trojročné manažovanie aktivít FT TU.


Rok 2008

Na 5.ročníku športových dní TU sa zúčastnili dva florbalové tímy Trnavskej univerzity spolu s ďalšími štyrmi kvalitnými družstvami. Po neúspechu v roku 2007 sme rozhodne nepatrili k favoritom turnaja. No skvelé kolektívne výkony a hlavne bojovnosť nášho A-čka priniesli zaslúžený úspech - víťazstvo v turnaji o Pohár rektora Trnavskej univerzity. Poradie turnaja:

 1. FT Trnavská univerzita "A"
 2. Prírodovedecká fakulta UK v Bratislave
 3. ŠK DFA SPU Nitra
 4. ŠK Rebels 92 ABC Topoľčany
 5. ŠK Altius Bratislava
 6. FT Trnavská univerzita "B"

FT Trnavská univerzita "A" - víťaz turnaja v roku 2008

Spravodajstvo z turnaja odvysielala aj MTT Trnava 27.11.2008.


Rok 2007

Na 4.ročníku Športových dní TU sa uskutočnil turnaj o Pohár rektora TU, ktorý sa nášmu tímu absolútne nevydaril. Skončili až na poslednom, 6.mieste. Poradie turnaja:

 1. ŽATVA 90 Dolný Kubín
 2. ŠK DFA SPU Nitra
 3. Prírodovedecká fakulta UK v Bratislave
 4. RFC Mikulov (CZ)
 5. MtF STU Trnava
 6. FT Trnavská univerzita


Florbalový tím ŽATVA 90 Dolný Kubín - víťaz turnaja v roku 2007


Rok 2006

Veľmi pekný úspech dosiahli naši chlapci na 3. ročníku Športového dňa TU, kde v exhibičnom zápase porazili skúsené profesionálne mužstvo ŠK DFA Nitra 10 : 6.
 

Foto zo stretnutia FT Trnavská univerzita - ŠK DFA Nitra (10:6). Naši sú v žltomodrých farbách univerzity.