Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta
Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
Teologická fakulta
Právnická fakulta

Naše študentky sa zúčastnili Česko-slovenského azylového simulovaného súdneho sporu

Študentky a študenti Právnickej fakulty Trnavskej univerzity majú možnosť počas svojho štúdia absolvovať aj klinické vzdelávanie, ktoré ich má viac pripraviť na prax po škole. Jedným z praktických predmetov je aj Azylová klinika, ktorú vedie advokátka JUDr. Mittelmannová.

Pani doktorka je priamo z praxe, pretože okrem toho, že vedie tento predmet, pracuje aj v Lige za ľudské práva, kde sa venuje ligitačným sporom vo veciach azylu.

Každý rok sa tak pod vedením skúsenej advokátky naši študenti pripravujú na Azylový simulovaný súdny spor, ktorý sa za normálnych okolností koná v Prahe. Tento rok sa síce konal online, no tím z Trnavy sa snažil dať do súťaže všetko. Dominika Kuchárová, Adriana Slezáková a Sabína Huťová sa nakoniec dostali až do finále. Po ťažkom súboji získali skvelé druhé miesto.

Mnohí ľudia netušia, koľko času príprava na simulované súdne spory zaberie. O to viac nás ocenenie teší, pretože takto vieme, že čas strávený nad knihami a judikatúrou bol viditeľný aj na súťaži, kde sme dostali naozaj množstvo pochvál. Pochvala patrí aj JUDr. Mittelmannovej, pretože bola nie len odbornou koučkou, ale i tou mentálnou (motivačnou).

Spracovala Dominika Kuchárová

Trnavskú univerzitu môžete sledovať aj na sociálnych sieťach. Ďakujeme!

 https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/facebook201.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/insta.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/linkedin.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/twitter.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/youtube.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/soundcloud.png