Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta
Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
Teologická fakulta
Právnická fakulta

Doktorand Adrián Kobetič sa stal historicky prvým mestským kurátorom mesta Trnava

Do kultúrneho tímu mesta Trnava tento týždeň oficiálne nastúpil Adrian Kobetič, spoluzakladateľ Študentskej rady TRUNI, absolvent študijného odboru dejiny a teória umenia a súčasný doktorand na filozofickej fakulte. Je historicky prvým mestským kurátorom v Trnave a vlastne i na Slovensku. Bude sa koncepčne starať o rozvoj umenia v trnavskom verejnom priestore.

Ako cituje portál Zaži v Trnave: "Vždy sme boli názoru, že verejný priestor potrebuje svojho „režiséra“ a s Aďom sa konečne môžeme do práce pustiť naplno. Z predchádzajúcich spoluprác vieme, že je skvelý odborník, plne zžitý s Trnavou, s jej históriou, kultúrnym prostredím, takže verejný priestor mesta je v dobrých rukách. Už tento týždeň ho čakajú prvé výzvy v oblasti výskumu, analýz, architektúry či umeleckých aktivít a inštalácií v meste."

 

Trnavskú univerzitu môžete sledovať aj na sociálnych sieťach. 

 https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/facebook201.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/insta.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/linkedin.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/twitter.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/youtube.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/soundcloud.png