Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta
Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
Teologická fakulta
Právnická fakulta

Univerzita spolupracuje na projekte "Mini-Erazmus"

Tím mladých ľudí z neziskovej organizácie Budúca Generácia Európy vytvoril možnosť pre stredoškolákov, ktorí chcú zažiť reálny týždeň na vysokej škole ešte pred podaním prihlášky. Trnavská univerzita je jednou z viacerých škôl, kde mladí študenti mohli počas akademického roku 2014/15 na troch fakultách mohli spoznávať život vysokoškoláka ako "insideri". Z webovej stránky organizácie vyberáme:

Mini-Erasmus je týždňový informačný projekt., ktorý ti konečne dá odpoveď na otázku: „Vedel by som si predstaviť takto prežiť najbližšie roky môjho života?“
V priebehu jedného semestrálneho týždňa tak vyskúšaš, aké je to byť vysokoškolákom a spoznáš množstvo ľudí, s ktorými sa možno budeš stretávať nasledujúce obdobie.
Nie je to však len o výbere správnej vysokej školy. Vďaka bohatému programu ti Mini-Erasmus otvára brány do nového sveta, v ktorom ti povieme všetko o možnostiach, o ktorých si netušil.
Našim cieľom je ukázať ti, že už dnes sa oplatí zaujímať sa o svoju budúcnosť. Informácie, ktoré získaš na našom projekte budú pre teba neskôr výhodou, ktorá ti môže výrazne pomôcť dosiahnuť tvoj cieľ.
 
Tešíme sa na ďalších stredoškolákov aj počas nasledujúcich rokov.