Skočiť na hlavný obsah

Pozývame na TV debatu s odborníkom z právnickej fakulty o filme V sieti

V stredu 10. marca 2021 odvysiela RTVS na Dvojke o 20:10 hod dokumentárny film režisérov Barbory Chalupovej a Víta Klusáka V sieti. Film získal ocenenie Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 v kategórii najlepší dokumentárny film.

Film v rámci psychosociálneho experimentu mapuje tabuizovanú tému kyberšikany a sexuálneho zneužívania detí na internete. Tri herečky, tri izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Išlo o experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela intímne fotografie, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať.

Po premiére filmu bude na Dvojke o 21:50 hod v relácii „Večera s Havranom“ diskutovať o filme náš kolega JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD.,  LL.M. z Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave so psychológom PhDr. Marekom Madrom, PhD. a režisérom Petrom Kerekéšom.

Róbert Dobrovodský od roku 2008 pôsobí ako odborný asistent na Právnickej fakulte a dlhodobo sa venuje rodinnému a občianskemu právu. Je členom Komisie pre európske rodinné právo (Commission on European Family Law)  pri univerzite Bucerius Law School v Hamburgu a za Slovenskú republiku pôsobil ako člen neformálnej expertnej skupiny Európskej komisie pre práva detí (Informal expert group on the rights of the child).

 

Chcete študovať právo? Podajte si prihlášku do 31. marca 2021!

 

Trnavskú univerzitu môžete sledovať aj na sociálnych sieťach. Ďakujeme!