Skočiť na hlavný obsah
PR
08.12.2022

Počet študentov Trnavskej univerzity: Je nás stále viac

truni trnava trnavská univerzita, kam po strednej, kam na vysokú školu (foto: TRUNI/Barbora Likavská)

Koľko mladých a šikovných ľudí študuje na Trnavskej univerzite?

V súčasnosti (najaktuálnejší údaj k 31.10.2022) na našej alma mater študuje 5 289 študentov, čo je najvyšší počet od roku 2017 a súčasne je to 7,6 % viac oproti priemeru.

"Každého rektora nepochybne poteší, ak na univerzite rastie počet študentov. Dôvodov pre takúto radosť môže byť viacero, ale ja vyzdvihnem len jeden. Chcem veriť, že zvýšený záujem je najmä serióznym záujmom študentov o študijné programy, ktoré na našich piatich fakultách ponúkame," hovorí rektor Trnavskej univerzity prof. René Bílik.

"Dlhodobo si zakladáme na ich kvalite a ak nazerám veci pozitívne a s optimizmom, tak nárast počtu študentov by mohol byť signálom, že sa o tomto našom dôraze vo verejnosti vie. Takže, myslím si, že by za tým mohlo byť aj naše celkom dobré meno. Súčasne ma teší, že po dvoch rokoch prázdnych učební sa na univerzitu vrátil študentský život a ako vidím na chodbách a na podujatiach, ktoré študenti organizujú, je stále bohatší."

Počet študentov Trnavskej univerzity

Trnavská univerzita v posledných šiestich rokoch má stabilný a vyrovnaný počet študentov. Priemerný počet študentov v rokoch 2017-2022 na Trnavskej univerzite bol 4 915 vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia.

V sledovanom období oproti najnižšiemu počtu študentov (rok 2018) sa naša univerzita rozrástla o 731 poslucháčov viac (čo je viac ako o 16 %). 

Na Trnavskú univerzitu sa môžu uchádzači hlásiť opäť už začiatkom nového roka 2023. Podrobnosti o prijímacom konaní nájdu tu.

Nestíhaš všetko sledovať? Nevadí!
Prihlás sa do newslettera a už ti nič neujde

Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.