Skip to main content
PR
08.12.2023

Počet študentov Trnavskej univerzity: Aj tento rok je nás ešte viac

truni, trnava, trnavská univerzita, kam po strednej, kam na vysokú školu (foto: TRUNI/Barbora Likavská)

Koľko je študentov na Trnavskej univerzite?

V súčasnosti (najaktuálnejší údaj k 21.11.2023) na našej alma mater študuje 5 548 študentov, čo je najvyšší počet od roku 2018 a súčasne je to 9,6 % viac oproti priemeru za posledných šesť rokov. 

"Každého rektora nepochybne poteší, ak na univerzite rastie počet študentov. Dôvodov pre takúto radosť môže byť viacero, ale ja vyzdvihnem len jeden. Chcem veriť, že zvýšený záujem je najmä serióznym záujmom študentov o študijné programy, ktoré na našich piatich fakultách ponúkame," pripomína rektor Trnavskej univerzity prof. René Bílik.

"Dlhodobo si zakladáme na ich kvalite a ak nazerám veci pozitívne a s optimizmom, tak nárast počtu študentov by mohol byť signálom, že sa o tomto našom dôraze vo verejnosti vie. Takže, myslím si, že by za tým mohlo byť aj naše  dobré meno."

Počet študentov Trnavskej univerzity

Trnavská univerzita v posledných šiestich rokoch má stabilný a vyrovnaný počet študentov. Priemerný počet študentov v rokoch 2018-2023 na Trnavskej univerzite bol 5 060 vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia.

V sledovanom období oproti najnižšiemu počtu študentov (rok 2018) sa naša univerzita rozrástla o 990 poslucháčov viac (čo je viac ako o 21,7 %). 

Na Trnavskú univerzitu sa môžu uchádzači hlásiť opäť už začiatkom nového roka 2024. Podrobnosti o prijímacom konaní nájdu tu.