Skočiť na hlavný obsah

Máme za sebou prvý ročník spoločnej Detskej univerzity

detská univerzita 2024

Prvý prázdninový týždeň 2024 patril Detskej univerzite. Intenzívne štyri dni dnes (štvrtok 4.7.2024) vyvrcholili promóciami našich najmladších absolventov, pričom nechýbali rektori oboch trnavských univerzít, a to prof. Miloš Lichner, SJ, a prof. Katarína Slobodová Nováková. Viac už v našej fotografickej reportáži.

Detská univerzita je spoločný projekt Univerzity sv. Cyrila a Metoda, Trnavskej univerzity a OZ Lifestarter. Išlo o denný detský tábor počas jedného týždňa v lete, v rámci ktorého deti navštívili vedecké pracoviská univerzít a pod vedením odborníkov sa zaujímavým spôsobom naučili nové poznatky z rôznych oblastí vedy a výskumu. 

„Spoločná Detská univerzita je jedným z prvých projektov spolupráce oboch univerzít, ktoré môžu vnímať obyvatelia Trnavy a blízkeho okolia. Veríme, že sme deťom priblížili nielen akademický život a trnavské univerzity, ale vďaka zážitkovému programu vytvorili aj nové priateľstvá,“ doplnil Miloš Lichner, súčasný rektor Trnavskej univerzity, uvádza UCM na svojej webstránke.

Pôvodne vyšlo 4.7.2024, aktualizované 9.7.2024.