Skočiť na hlavný obsah

Férový čin roka v rukách absolventa filozofickej fakulty Danyila Tsybulka

Danyil Tsybulko

Úspešný čerstvý absolvent Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity Danyil Tsybulko získal ocenenie Férový čin roka. Nadácia Zastavme korupciu, ktorá ocenenie udeľuje, vyzdvihla založenie organizácie Metoikos, v ktorej D. Tsybulko pomáha integrovať zahraničných študentov a cudzincov v Trnave do spoločnosti .

Organizácia sa tak zaoberá dlhodobo prehliadaným problémom integrácie mladých ľudí, ktorí prichádzajú na Slovensko, ale majú pomerne obmedzené možnosti začleniť sa a vo väčšine prípadov po skončení štúdia na Slovensku nezostávajú. Cieľom organizácie je pomôcť týmto ľuďom adaptovať sa vo vysokoškolskom prostredí a pripraviť ich na trh práce.

Metoikos poskytuje zahraničným študentom poradenstvo, organizuje konverzačné podujatia, zabezpečuje vzdelávanie na študentských podujatiach, organizuje besedy, workshopy, či exkurzie.

Odborná porota ocenila najmä reálny dopad na životy dotknutých študentov zo zahraničia, a to aj s cieľom udržať ich pôsobenie na Slovensku aj po skončení štúdia. Pozitívom je tiež potenciál projekt rozšíriť na ďalšie univerzity.