E-shop

Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta
Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
Teologická fakulta
Právnická fakulta

Turistika 2008

Smolenice - Jahodník (2008)

Dňa 19. septembra 2008 sa uskutočnilo pod záštitou rektora Trnavskej univerzity (za účasti dvoch prorektorov) ďalšie celouniverzitné turistické podujatie. Asi stovka turistov zo všetkých súčastí univerzity (okrem Teologickej fakulty) sa tromi autobusmi presunula do malebného prostredia Smolenického zámku. Tu bol začiatok troch turistických trás rôznej náročnosti:

  • nenáročná - jaskyňa Driny - Jahodník
  • stredne náročná - Červená hora - Jahodník
  • náročná - Záruby - Jahodník

Tí najlepšie pripravení zvládli výstup na Záruby. Jedinečnosť podujatia bola aj v tom, že turistickými chodníkmi kráčali ľudia v originálnych univerzitných tričkách. Príkladom všetkým v tom boli zamestnanci Pedagogickej fakulty, ktorí hrdo prezentovali logo TU na svojich tričkách sviežozelenej farby.

Cieľom všetkých troch skupín bola Reštaurácia u Poľovníka na Jahodníku. Tu všetkým dobre padlo občerstvenie v podobe gulášu, chutných pagáčikov, štrúdle a dobrého vínka. Po obnovení síl sa uskutočnili veľmi zaujímavé súťaže - v hode kriketkou, v skákaní vo vreci, v nosení ping-pongovej loptičky. Najprestížnejšou súťažou s najväčším záujmom a ohlasom bolo preťahovanie lanom. Bola to skvelá zábava, v ktorej umiestnenie nebolo prvoradé. Zvíťazili všetci súťažiaci a tiež všetci turisti, ktorí týmto spôsobom prispeli k posilneniu univerzitnej spolupatričnosti.