Skočiť na hlavný obsah

Športové dni 2010

2010 - 7.ročník

10.november 2010 - Slávnostné otvorenie Športových dní 2010

V roku osláv 375.výročia založenia starobylej Universitas Tyrnaviensis sa uskutoční 7.ročník Športových dní Trnavskej univerzity v Trnave. Slávnostné otvorenie tohtoročných športových zápolení vykonal rektor univerzity dňa 10.novembra 2010 o 14:30 hod. v mestskej športovej hale, kde sa uskutočnilo priateľské fubalové stretnutie študentských tímov

Trnavská univerzita v Trnave - Univerzita Palackého Olomouc 2:8 (0:6)

Góly TU: Tomáš Pilník, Pavol Búci

TU v Trnave reprezentovali: František Ivanič, Pavol Búci, Maroš Černák, Tomáš Pilník, Martin Boldiš (všetci Filozofická fakulta), Jozef Liday, Andrej Morkes, Pavol Kuljovský, Jakub Klech, Peter Makovínyi (všetci Právnická fakulta), Tomáš Juraško (FZaSP)

Fotogaléria - futbal

29.november 2010 - Stolný tenis

Stolnotenisové turnaje mužov a žien sa uskutočnili v telocvični na ZŠ Spartakovská. V súťaži žien prvé štyri miesta obsadili študentky Právnickej fakulty, majsterkou univerzity sa stala Jana Fornerová. V súťaži mužov jasne dominoval študent Filozofickej fakulty Otto Marčan, ktorý v celom turnaji nestratil ani set.

1.december 2010 - Basketbal a futbal

Na basketbalový turnaj sa dostavilo iba jedno kompletné družstvo - dievčatá z Právnickej fakulty! Dve družstvá boli nekompletné (FZaSP a FF) a dve družstvá neprišli vôbec (TF a PdF). Preto sa uskutočnil jeden basketbalový zápas:

Právnická fakulta versus FZaSP + Filozofická fakulta 28 : 48

Najlepšou strelkyňou zápasu bola Ľubica Javorková z FZaSP (18 bodov). Putovný pohár sa po prvý raz v histórii športových dní neudeľoval a do historickej bilancie tímov sa nepripísali body za umiestnenie.

Fotogaléria - basketbal

Futbalový turnaj mal tradične veľmi dobrú úroveň. Hralo sa 2X8 minút systémom každý s každým. V záverečnom zápase sa stretli dva tímy, ktoré neokúsili trpkosť prehry v riadnom hracom čase a zopakovali si tak finále z minulého roka. Súboj medzi Právnickou a Filozofickou fakultou sa nerozhodol ani po predĺžení. Pokutové kopy potvrdili, že v tomto roku boli najlepšie pripravení futbalisti Filozofickej fakulty, ktorí získali Putovný pohár rektora TU tretí krát. O treťom mieste zamestnancov TU rozhodol gól v poslednej sekunde do siete najlepšieho brankára turnaja Ericha Jelencsicsa z Teologickej fakulty. Najlepším hráčom turnaja sa stal Dominik Šabo z Filozofickej fakulty.