Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta
Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
Teologická fakulta
Právnická fakulta

Športové dni 2008

2008 - 5.ročník

19.november 2008 - futbal a basketbal o Putovný pohár rektora Trnavskej univerzity

Basketbal - systémom každý s každým odohralo 5 fakultných družstiev desať zápasov. Favoritkami turnaja boli basketbalistky Filozofickej fakulty, ktoré obhajovali prvenstvo z minulého roku.  Spolu s trojnásobnými víťazkami Putovného pohára rektora TU z Pedagogickej fakulty prechádzali turnajom bez zaváhania. Smoliarkami turnaja boli basketbalistky z Teologickej fakulty, ktoré vo veľmi vyrovnanom zápase podľahli družstvu FZaSP o jeden kôš, ktorý inkasovali v poslednej sekunde. Právničky najskôr prvé dva zápasy prehrali, no potom sa rozohrali k výborným výkonom a obhájili tretie miesto. V dramatickom poslednom zápase vyhrali dievčatá z Filozofickej fakulty nad družstvom Pedagogickej fakulty 16:8 a Putovný pohár rektora TU im zostáva na ďalší rok. Pedagogičky podporované svojím trénorom, dr.Mericom, podali statočný výkon, ale doplatili na to, že mali iba 5 hráčok. Najlepšou strelkyňou turnaja sa stala Katka Kadlečíková z Pedagogickej fakulty (26 bodov).

Poradie turnaja v basketbale:

 1. Filozofická fakulta
 2. Pedagogická fakulta
 3. Právnická fakulta
 4. Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
 5. Teologická fakulta

Futbal - po minuloročnom veľmi náročnom turnaji, ktorého sa zúčastnili tímy UCM a MtF STU, bol tento ročník obsadený iba družstvami z Trnavskej univerzity. Najskôr prebehli súboje v dvoch trojčlenných skupinách:

Skupina A Skupina B
Filozofická fakulta Pedagogická fakulta
Zamestnanci Teologická fakulta
FZaSP Právnická fakulta

Jednoznačnými víťazmi svojich skupín sa stali favorizované tímy Filozofickej a Pedagogickej fakulty. Všetky zápasy o umiestnenie, vrátane finálového duelu, boli veľmi vyrovnané. Súboj o piate miesto si po minulom roku zopakovali družstvá Zamestnancov TU a Teologickej fakulty. Zamestnanci mali viac šťastia a najtesnejšie víťazstvo im zabezpečilo 5.miesto. V súboji o tretie miesto mužstvo Právnickej fakulty strelilo víťazný gól zdravotníkom pár sekúnd pred koncom. Finálový zápas bol taktickým a dramatickým bojom Filozofickej a Pedagogickej fakulty. Obe mužstvá mali v hľadisku svojich priaznivcov, ktorí nešetrili svoje hlasivky. Po remíze 0:0 nasledovali divácky atraktívne pokutové kopy. Filozofi vyhrali penaltový rozstrel 4:2 aj vďaka svojmu brankárovi Miroslavovi Džupinovi, ktorý nedostal v turnaji ani jeden gól z hry a zaslúžene sa stal najlepším brankárom. Titul najlepšieho strela získal Milan Kubík z Právnickej fakulty (6 gólov).

Poradie turnaja vo futbale:

 1. Filozofická fakulta
 2. Pedagogická fakulta
 3. Právnická fakulta
 4. Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
 5. Zamestnanci TU
 6. Teologická fakulta

Výsledky všetkých zápasov vo futbale a v basketbale
Futbal, basketbal - foto


20.november 2008 - florbal o pohár rektora Trnavskej univerzity

Na druhom ročníku florbalového turnaja sa zúčastnilo 6 tímov, ktoré boli vyžrebované do dvoch skupín:

Skupina A Skupina B
Florbal tím Trnavská univerzita "B" Florbal tím Trnavská univerzita "A"
Prírodovedecká fakulta UK Bratislava ŠK Altius Bratislava
FZaSP ŠK Slávia SPU DFA Nitra

   
Víťazmi skupín sa stali PF UK Bratislava a FT Trnavská univerzita "A". Po zápasoch v základnej skupine sa hral súboj o celkové 5.miesto a dva semifinálové zápasy:

O 5.miesto:   FT Trnavská univerzita "B" - ŠK Altius Bratislava  3:4 po samostatných nájazdoch (1:3)

1. semifinále: PF UK Bratislava - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 3:2 po samostatných nájazdoch (1:0)

2. semifinále: FT Trnavská univerzita "A" - ŠK Rebels 92 ABC Topoľčany 6:4 (0:3)

Finále: FT Trnavská univerzita "A" - PF UK Bratislava 4:2 (2:1)

FT Trnavská univerzita "A" po minuloročnom poslednom mieste nepatril k favoritom. V semifinále ukázal veľkú morálnu silu, keď prehrával v polčase 0:3, no dokázal zvíťaziť. V "akademickom" finále sa stretol s kvalitným tímom Prírodovedecká fakuilta UK Bratislava, ktorý v minulom roku obsadil tretie miesto. Po veľmi obetavom a bojovnom výkone naši zvíťazili a zaslúžene získali Pohár rektora TU. Najlepším brankárom turnaja bol vyhlásený Peter Žilka z PF UK Bratislava, titul najlepšieho strelca patrí Martinovi Bucovi z ŠK Slávia SPU DFA Nitra.
florbal - foto


5. december 2008 - stolný tenis o majstra Trnavskej univerzity

Turnaje v stolnom tenise sa uskutočnili v telocvični Základnej školy na Vančurovej ulici v náhradnom termíne, čo sa odrazilo na menšom počte účastníkov. V súťaži mužov sa prezentovalo 9 mužov, ktorí odohrali najskôr zápasy v troch základných skupinách a  potom zápasy o konečné umiestnenie. Pri absencii dvojnásobného víťaza Mateja Hamrana nemala súťaž jasného favorita. Napriek jednej prehre sa zaslúženým majstrom univerzity na tento rok stal Tomáš Záhora z FZaSP. Je to historicky prvá zlatá medaila v stolnom tenise pre túto fakultu a aj odmena pre Tomáša po smoliarskych predchádzajúcich ročníkoch. O vyrovnanosti súťaže svedčí, že prví štyria vyhrali zhodne 3 zápasy a jeden prehrali.

V súťaži žien sa predstavilo iba päť stolných tenistiek (2 študentky a 3 zamestnankyne), ktoré hrali systémom každý s každým. Jasnou favoritkou bola Andrea Hrnčiariková, ktorá dosiahla svoje tretie víťazstvo v rade a do historickej bilancie pripísala ďalšie body pre Pedagogickú fakultu. Veľmi zaujímavé súboje zviedli o tretie miesto zamestnankyne. Nakoniec zaslúžene zvíťazila Ing.Ľubomíra Martišovičová z Rektorátu. Je to jej prvá a zaslúžená medaila, veď ako jediná žena sa zúčastnila na všetkých doterajších ročníkoch.

 
stolný tenis - foto

Organizačný výbor Športových dní
Predseda:

doc. PhDr. Milan Katuninec, PhD., prorektor pre starostlivosť o zamestnancov, rozvoj a edičnú činnosť

Členovia:

    Ing.Alica Tibenská, kvestorka Trnavskej univerzity v Trnave, kvestor@truni.sk,
    PhDr. Margita Minichová, Miroslav Džupin, Filozofická fakulta, mminich@truni.sk, kl.301
    Mgr. Alexandra Ondrejková, Pedagogická fakulta, alexandraondrejkova@skmimatrnava.sk,
    Mgr. Igor Gašparovič, FZaSP,  gasparovic.i@orangemail.sk, 0908/684 642
    Dominika Hudecová, Právnická fakulta, president@tt.elsa.sk, 0903/213 225
    Andrej Žabka, Teologická fakulta, a.zabka@zoznam.sk
    Ing.Ľubomír Krišica a Ing.Jozef Koricina, Rektorát/CIS, lkrisica@truni.sk, projekty@truni.sk

Organizačný výbor 5.ročníka Športových dní Trnavskej univerzity ďakuje všetkým zúčastneným športovcom za kvalitné výkony v duchu fair play a blahoželá víťazom.

Pravidlá futbalu
Pravidlá basketbalu
Pravidlá stolného tenisu

Športové dni Trnavskej univerzity finančne podporili:

                                                  

       Trnavský samosprávny kraj                Ľudová banka, a.s.                                    Mesto Trnava

SRDEČNE ĎAKUJEME!