Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta
Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
Teologická fakulta
Právnická fakulta

Športové dni 2007

2007 - 5.ročník

V týždni hlavných osláv 15.výročia obnovenia činnosti Trnavskej univerzity v Trnave  sa uskutočnil 4. ročník Športových dní. Športové podujatia bolo rozložené do troch dní.

12.november 2007 - stolný tenis o majstra Trnavskej univerzity

Turnaje o majstra univerzity sa uskutočnili v telocvični Základnej školy na Spartakovskej ul. č.5. Podobne ako v minulom roku nám pán riaditeľ ZŠ, Mgr. Štefan Peko, vytvoril veľmi dobré podmienky na nerušený priebeh zápolenia. V súťaži sa prezentovalo 30 mužov a 21 žien. Prevažnú väčšinu súťažiacich tvorili študenti zo všetkých fakúlt TU. Potešiteľná bola účasť pedagógov a zamestnancov TU; najpočetnejšiu výpravu vyslalo CIS, zastúpenie mal rektorát (Ing.Martišovičová, Ing. Krišica), Pedagogická fakulta (doc.Kudláčová, RNDr. Vranková, PaedDr. Rendár) i Filozofická fakulta (p.Bojňanský). V tomto roku sme zmenili hrací systém oboch turnajov. Namiesto zápasov v skupinách bol zvolený systém "pavúka", v ktorom boli nasadení najúspešnejší hráči z uplynulých troch ročníkov.  Tvrdosť vypadnutia v prvom kole bola zmiernená zaradením do turnaja "druhej šance", víťaz ktorého tiež získal ocenenie (cena útechy) a možnosť nasadenia v budúcom ročníku. Medzi nasadenými hráčmi boli známe mená z uplynulých ročníkov - Matej Hamran, Ján Škrabko, Peter Patay v súťaži mužov, Adriana Hrnčiariková, Blanka Kudláčová a Andrea Jánošíková v súťaži žien. Tituly majstrov Trnavskej univerzity obhájili Matej Hamran z Právnickej fakulty a Adriana Hrnčiariková z Pedagogickej fakulty. O ich suverenite svedčí fakt, že v súťaži nestratili ani set. Súťaž útechy mužov vyhral Pavol Majerčík z Pedagogickej fakulty, v súťaži útechy žien dominovala Monika Hricáková z Teologickej fakulty.

Vylosovanie a priebeh turnajov v stolnom tenise:

Fotodokumentácia


14. november 2007 - futbal a basketbal o Putovný pohár rektora Trnavskej univerzity

Futbal - turnaja sa prvýkrát zúčastnili družstvá Univerzity sv.Cyrila a Metoda a Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave. Išlo teda o titul akademického majstra Trnavy, resp. Trnavského kraja. Hralo sa v dvoch 4-členných skupinách systémom každý s každým. Všetky zápasy boli veľmi vyrovnané, hralo sa s veľkým nasadením, v turnaji nebolo možné podceniť žiadneho súpera. Po súbojoch v skupinách sa hrali zápasy o umiestnenie. V boji o 5.miesto zvíťazili zamestnanci TU nad Teologickou fakultou  2:1 a vrátili jej prehru z minulého roku, kedy podľahli v boji o bronz. Veľmi dramatický bol súboj o 3.miesto, v ktorom napokon zvíťazili študenti Filozofickej fakulty TU nad družstvom Právnickej fakulty 3:1. Mimoriadny výkon v tomto zápase podal brankár FF Miroslav Džupin, ktorý chytil niekoľko gólových striel hráčov PrF. Finále sa odohrávalo vo veľmi búrlivej atmosfére, študenti TU vyburcovali družstvo Pedagogickej fakulty k veľkému výkonu. Hoci chlapci z PdF prehrávali 0:1, dokázali otočiť priebeh zápasu. Po vyrovnávajúcom góle to dlho vyzeralo na predlžovanie, no 2 minúty pred koncom si obranca MtF dal vlastný gól. Družstvo Pedagogickej fakulty dosiahlo šťastné, ale pritom zaslúžené  víťazstvo 2:1 a druhýkrát v histórii turnaja získalo putovný pohár rektora TU. Najlepším strelcom a zároveň najlepším hráčom turnaja sa stal kapitán PdF Andrej Suke.

Poradie turnaja vo futbale:

    Pedagogická fakulta TU
    MtF STU Trnava
    Filozofická fakulta TU
    Právnická fakulta TU
    Zamestnanci TU
    Teologická fakulta TU
    FZaSP TU
    Univerzita sv.Cyrila a Metoda

Basketbal - v tomto ročníku súťažilo 5 fakultných družstiev, ktoré hrali systémom každý s každým. Jasným favorikami turnaja boli dievčatá z Peagogickej fakulty, ktoré Putovný pohár rektora TU v uplynulých troch ročníkoch ešte nikomu "nepožičali". Až do posledného zápasu sa všetko odvíjalo podľa papierových predpokladov. Favorizované družstvá Pedagogickej a Filozofickej fakulty jasne dominovali nad svojimi súperkami. Posledný zápas turnaja bol vyvrcholením, ktoré sa skončilo prekvapujúcim a jasným víťazstvom Filozofickej fakulty 22:5. Putovný pohár rektora TU bude v najbližšom roku zdobiť vitrínu FF. Čiastočným zadosťučinením dievčat z Pedagogickej fakulty je, že titul najlepšej strelkyne získala ich hráčka Katka Kadlečíková.

Poradie turnaja v basketbale:

    Filozofická fakulta
    Pedagogická fakulta
    Právnická fakulta
    Teologická fakulta
    Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce

Výsledky zápasov vo futbale a v basketbale:


15.november 2007 - florbal o Pohár rektora Trnavskej univerzity

Florbal - po minuloročnom exhibičnom zápase (FT TU - ŠK DFA Nitra) sa podarilo zorganizovať veľmi kvalitne obsadený turnaj, dokonca s medzinárodnou účasťou. Šesť florbalových tímov, z ktorých boli štyri univerzitné, hralo v dvoch trojčlenných skupinách. Družstvá, ktoré v skupine obsadili 3.miesto - FT Trnavská univerzita a MtF STU Trnava, hrali o konečné 5.miesto na turnaji. Našim chlapcom sa tento turnaj nevydaril, hoci sa zodpovedne pripravili a veľmi chceli uspieť. Nakoniec na trestné strieľania prehrali súboj o 5.miesto. "Nevadí, treba zdvihnúť hlavu, doplniť tím novou krvou, poctivo trenovať - o rok môže byť poradie presne naopak", povzbudil našich p.prorektor Filipek. Po vyrovnaných výkonoch sa do finále dostali družstvá ŽATVA 90 Dolný Kubín a ŠK DFA SPU Nitra. Družstvo z Dolného Kubína po kolektívnom a bojovnom výkone zvíťazilo aj vo finále. Prešli celým turnajom bez jediného zaváhania, ich hra bola veľmi elegantná, mali vo svojom strede výrazné individuality a pohár rektora TU im zaslúžene patrí. Jediným nedostatkom turnaja bol veľmi malý divácky záujem. Takéto podujatie by si zaslúžilo oveľa dôstojnejšiu kulisu, aspoň takú, akú vytvorili študenti TU deň predtým.

Poradie turnaja vo florbale:

    ŽATVA 90 Dolný Kubín
    ŠK DFA SPU Nitra
    Prírodovedecká fakulta UK Bratislava
    RFC Mikulov (CZ)
    MtF STU Trnava
    FT Trnavská univerzita

Organizačný výbor Športového dňa
Predseda:

doc. PhDr. Milan Katuninec, PhD., prorektor pre starostlivosť o zamestnancov, rozvoj a edičnú činnosť

Členovia:

    Ing.Alica Tibenská, kvestorka Trnavskej univerzity v Trnave
    PhDr. Margita Minichová, Filozofická fakulta, mminich@truni.sk, kl.301
    Mgr. Alexandra Ondrejková, Pedagogická fakulta, alexandraondrejkova@skmimatrnavs.sk, kl.558
    Mgr. Igor Gašparovič, FZaSP, gasparovic.i@orangemail.sk, kl.401
    Dominika Hudecová, Právnická fakulta, president@tt.elsa.sk, 0903/213 225
    Martin Benko a K.M.Švarc, Teologická fakulta, martinbenko@post.com, kmsvarc@gmail.com
    Ing.Ľubomír Krišica a Ing.Jozef Koricina, Rektorát/CIS, lkrisica@truni.sk, projekty@truni.sk

Organizačný výbor 4.ročníka Športového dňa Trnavskej univerzity srdečne pozýva všetkých nominovaných športovcov a ich priaznivcov na športové súťaže, ktoré sa uskutočnia pod patronátom rektora TU.

Pravidlá futbalu  
Pravidlá basketbalu
Pravidlá stolného tenisu

Športový deň Trnavskej univerzity finančne podporili:

 

                                                           

Trnavský samosprávny kraj                             Ľudová banka, a.s.                                                  Mesto Trnava