Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta
Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce
Teologická fakulta
Právnická fakulta

Športové dni 2006

2006 - 3.ročník 

3. ročník Športového dňa bolo vydarené športové podujatie. Opäť sa zišli športovci z radov študentov a zamestnancov zo všetkých fakúlt a pracovísk univerzity, aby si zmerali sily v tradičných súťažiach. Okrem basketbalu žien, kde už tretíkrát dominovali dievčatá z Pedagogickej fakulty, máme v oststných športoch nových víťazov. Všetky súťaže mali vysokú športovú úroveň. Na zisk putovného pohára rektora univerzity, či zisk titulu majstra univerzity bolo potrebné podať bezchybné výkony a siahnuť až na dno síl. Favoriti a víťazi z minulého ročníka to nemali jednoduché.

Putovný pohár rektora TU vo futbale

Minuloroční víťazi futbalu - chlapci z Filozofickej fakulty skončili až na 5.mieste, presne na tom, ktoré patrilo pred rokom novému šampiónovi a veľkému prekvapeniu tohto ročníka - chlapcom z Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce. Druhé miesto obsadili chlapci z Pedagogickej fakulty, ktorí veľmi túžili po zisku druhého titulu. Historicky prvú medailu z futbalu si veľmi sympatickými výkonmi vybojovali chlapci z Teologickej fakulty, keď v boji o 3.miesto porazili družstvo zamestnancov TU na pokutové kopy. Najlepším hráčom turnaja bol Igor Gašparovič z FZaSP.

Víťazné mužstvo vo futbale - FZaSP

Putovný pohár rektora TU v basketbale

V basketbale dievčat bolo oveľa menej prekvapení. Dievčatá z Pedagogickej fakulty s prehľadom tretíkrát prešli turnajom bez zakolísania. Dievčata z Filozofickej fakulty vo finále podali veľmi dobrý výkon a prehrali iba 20:14. Obdivuhodný bol výkon pätice dievčat z Právnickej fakulty, ktoré bez striedania prešli turnajom až k tretiemu miestu. Najlepšou hráčkou turnaja bola Lívia Hodulíková z Pedagogickej fakulty.

Víťazné družstvo v basketbale - Pedagogická fakulta

Stolný tenis o majstra univerzity
Podľa výsledkov sa stolnotenisový turnaj žien môže javiť ako majstrovstvá Pedagogickej fakulty. Prvé štyri miesta si vo finálovom turnaji podelili tri študentky s p.prodekankou pre rozvoj fakulty. Víťazkou sa stala Adriana Hrnčiariková, ktorá prešla turnajom bez straty jediného setu. Druhá skončila doc.PhDr. Blanka Kudláčová, PhD. a tretia rovnako ako vlani Veronika Čajková.

Najúspešnejšie stolné tenistky (zľava B.Kudláčová, A.Jánošíková, A.Hrnčiariková, V.Čajková)

Veľmi kvalitný bol stolnotenisový turnaj mužov. Zo šiestich skupín postúpil iba jediný nasadený hráč (Tomáš Záhora z FZaSP), no ani ten na medailu nedosiahol. Víťaz turnaja, Matej Hamran z Právnickej fakulty, prešiel turnajom bez straty setu a zaslúžene sa stal majstrom univerzity. Prekvapením je 2.miesto Mareka Domesa z Rektorátu, ktorý v boji o medaily porazil aj svojho šéfa. Zaujímavosťou je 3.miesto externého študenta Pedagogickej fakulty Jána Škrabka, ktorý si vzal dovolenku a prišiel na turnaj s celou rodinkou.

Najlepší stolní tenisti (zľava J.Škrabko, M.Hamran, M.Domes, P.Pátay)

Exhibičný zápas vo florballe

Hodnotný zážitok pripravili všetkým prítomným divákom v mestskej športovej hale florbalisti FT Trnavská univerzita, ktorí v exhibičnom zápase porazili po oduševnenom kolektívnom výkone súperov z ŠK DFA Nitra 10:6. Partia chlapcov okolo Emila Šatana z Filozofickej fakulty potrebuje väčšiu podporu z univerzity, aby mohla v univerzitnej lige dokázať svoje kvality a čestne reprezentovať naše farby.

V žltom FT Trnavská univerzita, v bielom ŠK DFA Nitra

Všetci šampióni 3.ročníka Športového dňa Trnavskej univerzity dostali žlté tričká víťazov, ktoré majú právo nosiť, pokým ich noví šampióni nezosadia z ich pomyselného trónu. Treba však dodať, že vyhrali všetci, ktorí sa aktívne zapojili do súťaží najvýznamnejšieho športového podujatia na našej univerzite.

Fotogaléria: