Skočiť na hlavný obsah
PR
07.03.2022

V tomto roku oslávime 30. výročie obnovenia Trnavskej univerzity

30 výročie Trnavskej univerzity

Trnavská univerzita v tomto roku oslávi okrúhle výročie svojho obnovenia. Slovenská národná rada k 25. marcu 1992 obnovila Trnavskú univerzitu a znovu otvorila k 1. júlu 1992. Akademický senát TU zriadil 1. septembra 1992 fakultu humanistiky a pedagogickú fakultu.

Neskôr do zväzku univerzity pribudli fakulta ošetrovateľstva a sociálnej práce (1994), teologická fakulta so sídlom v Bratislave (1997) a právnická fakulta (1998).

"Rok 2022 je pre nás aj rokom jubilejným. Pripomenieme si totiž tridsiate výročie obnovenia Trnavskej univerzity a verím, že toto jubileum budeme môcť aj dôstojne osláviť radom podujatí, ktoré pripravujeme," vyhlásil rektor prof. René Bílik vo svojom novoročnom príhovore. "Základy našej univerzitnej tradície, uložené v hĺbke uhorských a slovenských dejín, dokážeme tvorivo zužitkovať."

Na začiatku nového kalendárneho roka predstavuje Trnavská univerzita logo 30. výročia, ktoré nás bude sprevádzať. Na vertikále prebieha časové obdobie, ktoré je pretnuté symbolom X - Christos - vychádzajúceho z nášho loga, ktorému dominuje hlava Ježiša Krista. Celá priamka je rozdelená na šesť častí, ktoré evokujú pomyselné cípy erbu mesta Trnava. Štylistické X sú prevzaté z loga Trnavskej univerzity, aby pootočené dávali číselné vyjadrenie rímskych tridsať. Logo funguje buď samostatne alebo v kombinácii so súčasným znakom Trnavskej univerzity.

Tu si môžete stiahnuť logo, ktoré prosíme ďalej nemeniť ani neupravovať, aby ostalo zachované vo svojej originalite.

30 výročie Trnavskej univerzity

Vytvorené 10. januára 2022, aktualizované 7.3.2022.

Nestíhaš všetko sledovať? Nevadí!
Prihlás sa do newslettera a už ti nič neujde

Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.