Skočiť na hlavný obsah
PR
16.05.2023

Viera Peterková novou predsedníčkou Klubu dekanov

viera peterková

Dekani všetkých fakúlt slovenských vysokých škôl si na svojom dnešnom zasadnutí zvolili za svoju novú predsedníčku dekanku Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity. Doc. Ing. Viera Peterková, PhD. sa na najbližšie funkčné obdobie postaví do čela Klubu dekanov fakúlt vysokých škôl Slovenskej republiky.

Manažovanie fakulty, výučba biológie, skúmanie životného prostredia

Dekanka V. Peterková sa venuje vysokoškolskému vzdelávaniu viac ako 22 rokov. Je spolugarantkou študijných programov zameraných na učiteľstvo biológie a teóriu biologického vzdelávania. Vo svojich aktivitách sa zameriava na vzdelávanie študentov, učiteľov z praxe, ale aj verejnosti v oblasti environmentalistiky. Skúma zmeny a záťaž životného prostredia na základe výskytu a početnosti vybraných modelových zástupcov bezstavovcov.

Je spoluzakladateľkou občianskeho združenia Zóny bez pesticídov, autorkou viacerých metodických príručiek pre učiteľov základných a stredných škôl.

Doteraz pracovala aj ako podpredsedníčka Klubu dekanov. V rokoch 2008-2015 bola prodekankou pedagogickej fakulty pre študijné záležitosti a v rokoch 2015-2019 pôsobila ako prorektorka Trnavskej univerzity pre vzdelávanie a starostlivosť o študentov. Od roku 2019 je dekankou Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity.

viera peterková

O pedagogickej fakulte sa šíria dobré zvesti

V súčasnosti je tiež nominovaná v ankete Slovenka roka v kategórii vzdelávanie.

Doc. Viera Peterková je dekankou jednej z najlepších pedagogických fakúlt na Slovensku. Ako hovorí, "je to vďaka tomu, že sme dokázali vytvoriť komunitu ľudí, ktorým záleží na výsledku ich práce. Máme to šťastie, ale pravdaže aj hodnotiace a podporné mechanizmy riadenia, ktoré našim pracovníkom jednak umožňujú, ale aj oceňujú ich dobrý výkon a tak udržiavajú ich vysokú lojalitu voči našej fakulte."

"Neodmysliteľnou súčasťou nášho úspechu je aj hodnotenie našich študentov a absolventov v praxi, ktorí nám robia dobré meno a pomocou, ktorého sa o nás šíria dobré zvesti. Preto sa bežne stáva, že u nás študujú súrodenci alebo iní rodinní príslušníci našich absolventov."

 

Nestíhaš všetko sledovať? Nevadí!
Prihlás sa do newslettera a už ti nič neujde

Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.