Skočiť na hlavný obsah
CIS Truni
Kancelária rektora
12.11.2015

TU získala titul Efektívny používateľ modelu CAF

         Zástupcovia Trnavskej univerzity v Trnave pod vedením rektora prof. doc. JUDr. Mareka Šmida, PhD. prebrali dňa 10. novembra 2015  v Historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky na slávnostnom odovzdávaní Národnej ceny za kvalitu SR významný a medzinárodne uznávaný titul Efektívny používateľ modelu CAF. Tento titul udeľuje Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR, ktorý je národnou kanceláriou, v zastúpení inštitúcií EIPA (European Institute of Public Administration) a EUPAN (European public administration network).

        Slávnostný večer sa konal za prítomnosti predsedu Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR Jozefa Mihoka, štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Romany Kánovskej, generálneho riaditeľa Sekcie vysokých škôl, vedy a výskumu MŠVVaŠ SR Petra Plavčana, ministra spravodlivosti SR Tomáša Borca, rektorov  univerzít ako aj ďalších významných hostí.

     Titul získala univerzita z iniciatívy koordinátorky univerzity pre kvalitu Mgr. Adriany Krupovej po zhodnotení správnosti postupu pri implementácii systému manažérstva kvality podľa samohodnotenia a na základe návštevy externých hodnotiteľov Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR v rámci externej spätnej väzba modelu CAF.

       Získanie titulu  pre TU potvrdením, že rozhodnutia a postupy, ktoré vykonala v záujme sledovania, udržiavania a zvyšovania kvality svojich  činností v rámci vnútorného systému kvality sú hodnotené pozitívne z hľadiska medzinárodne používaných štandardov pre hodnotenie kvality procesov v inštitúcii, akou je verejná vysoká škola.  Znamená to, nielen pre vedenie univerzity a fakúlt, ale aj pre všetkých zamestnancov, že aplikácia systému manažérstva kvality má zmysel a  môže slúžiť ako efektívny a účinný nástroj na udržanie stabilne silného postavenia Trnavskej univerzity v Trnave.

       V neposlednom rade je získanie titulu Efektívny používateľ modelu CAF ocenením pre všetkých zainteresovaných zamestnancov a študentov Trnavskej univerzity v Trnave a je  novým impulzom do ďalšej práce v oblasti zvyšovania kvality a inovácií.

prof. doc. JUDr. Marek Šmid, PhD.
rektor

Nestíhaš všetko sledovať? Nevadí!
Prihlás sa do newslettera a už ti nič neujde

Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.