Skočiť na hlavný obsah
Mgr. Vlastimil Dufka SJ, SL.D
12.05.2021

Namiesto Te Deum 2021: Ľudia na okraji nám nemôžu byť ľahostajní

Keďže aj záver akademického roka 2020/2021 je poznačený pandémiou a aj záver semestra prebieha online, nekoná sa ani ďakovná bohoslužba Te Deum, ktorá bola naplánovaná na stredu 12. mája 2021.

Preto vám prinášame duchovný príhovor Mgr. Vlastimila Dufku SJ, SL.D, vedúceho Katedry pastorálnej teológie, liturgiky a kánonického práva Teologickej fakulty Trnavskej univerzity.

"Pandémia nás naučila, že naše vzdelávanie sa musí týkať aj formácie srdca a životných postojov," pripomína páter V. Dufka. "Je tu Kniha života, ktorá nás učí o našej vzájomnej spolupatričnosti, o našej príbuznosti. O tom, že chudobní, znevýhodnení alebo ľudia na okraji sú súčasťou našej rodiny a že nám nemôžu byť ľahostajní."

foto: TRUNI/Barbora Likavská

Trnavskú univerzitu môžete sledovať aj na sociálnych sieťach. Ďakujeme!

 https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/facebook201.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/insta.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/linkedin.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/twitter.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/youtube.png https://www.truni.sk/sites/default/files/field/image/soundcloud.png